Перелік web-ресурсів

Перелік web-ресурсів інститутів, факультетів та кафедр СумДУ. Перейти.

Web-система СумДУ

Web-система СумДУ – для студентів СумДУ. Завантажити.

Методика!

Методика розрахунку вебометричного рейтингу інститутів, факультетів та кафедр СумДУ. Завантажити..

СумДУ перший в Україні співпрацює з Wikipedia

19 березня 2012 року Сумський державний університет перший в Україні підписав меморандум про співпрацю з Громадською організацією «Вікімедіа Україна», українським відділенням всесвітньо відомої Wikimedia Foundation. На переговорах у Києві СумДУ представляв начальник Центру вебометрії та веб-маркетингу Дмитро Фільченко.

Відтепер багато існуючих видів академічної діяльності можуть бути замінені або доповнені написанням статей у Wikipedia. Ця ідея вже пройшла апробацію в Європі та США і продемонструвала свої переваги як для університетської спільноти, так і для суспільства. Таким чином, створюючи нову або редагуючи вже існуючу статтю у Wikipedia, студенти, аспіранти, викладачі та науковці СумДУ матимуть можливість отримати рецензію на свій матеріал уже за кілька годин та від набагато більшої аудиторії, ніж це можна було б зробити іншими способами.

Наступним кроком у відносинах між СумДУ та ГО «Вікімедіа Україна» стане проведення серії навчальних семінарів та тренінгів з написання та розміщення статей на wiki-ресурсах.

Нагадаємо, що Wikimedia Foundation є некомерційною організацією, яка сприяє розвитку web-ресурсів, що наповнюються за технологією «wiki» (технологія колективного створення статей багатьма авторами одразу за допомогою спрощеної, порівняно з HTML, мови розмітки). Wikipedia (wiki-енциклопедія) — один із найуспішніших проектів Wikimedia Foundation. Wikipedia містить понад 18 мільйонів статей, що написані добровольцями з усього світу, її відвідують понад 400 мільйонів осіб на місяць. За обcягом відомостей і тематикою Wikipedia вважається найповнішою енциклопедією за всю історію людства.

• seminar-wikimedia